Kraków- biuro księgowe stacjonarne czy e-księgowość?

Niezależnie od tego czy mowa o jednoosobowych podmiotach gospodarczych czy o spółkach zatrudniających setkę pracowników, każdy właściciel musi uporać się z księgowością. Zdecydowana większość przedsiębiorców to małe i średnie podmioty gospodarcze. Najpopularniejszym wyborem dla tego segmentu jest biuro księgowe Kraków. Pojawienie się internetu umożliwiło również prowadzenie księgowości online. Jak na razie zaledwie kilka procent przedsiębiorstw w Polsce decyduje się na e-księgowość. Nadal pod tym względem wyżej cenimy sobie bezpośredni kontakt z prawdziwym księgowym. Biura rachunkowe pozwalają osiągnąć znaczące oszczędności. Zatrudnienie księgowej na stały etat jest często mało opłacalne. W przypadku biur rachunkowych ryzyko popełnienia błędu jest zdecydowanie mniejsze, niż przy samodzielnym rozliczaniu się z fiskusem. Nie sposób jednak nie wspomnieć o pewnych wadach tego rozwiązania.

Biuro księgowe Kraków a e-księgowość

Bezpośrednie wizyty w biurze rachunkowym dla niektórych będą zaletą a dla innych wadą. Należy bowiem poświęcić cenny czas na dojazd do biura rachunkowego i bezpośrednią rozmowę. Przedsiębiorcy często również nie mają wglądu do bieżącej dokumentacji. Jeśli księgowy nie korzysta z nowoczesnego oprogramowania przedsiębiorca nie będzie miał też dostępu do codziennych raportów. Dokumenty odnoszące się do rozliczeń i płatności przedsiębiorca zwykle otrzymuje raz w miesiącu. Tradycyjne biuro księgowe Kraków nie dostarcza też na bieżąco analiz ponoszonych kosztów przez przedsiębiorcę.

Biuro Księgowe w Krakowie – bezpośredni kontakt bezcenny

W przypadku tradycyjnej księgowości przedsiębiorca ma jednak tą pewność, że w razie popełnionych błędów będzie mógł dochodzić ewentualnego odszkodowania. Jeśli księgowy popełnił błąd, który kosztował nas kilka tysięcy złotych a nawet więcej można ubiegać się o zwrot tych pieniędzy z tytułu OC. Zasady działalności e-księgowości nie do końca są przejrzyste. Nic też nie zastąpi bezpośredniej rozmowy z kontrahentem. Księgowość powinna być indywidualnie dopasowana do potrzeb danej firmy. Co ważne biuro księgowe Kraków może nas reprezentować przed Urzędem Skarbowym czy ZUS-em. Wiemy też dokładnie kto personalnie stoi za rozliczeniem naszej firmy. Możemy sprawdzić zarówno wykształcenie jak i doświadczenie wybranego przez nas usługodawcę. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możemy porozmawiać z przedstawicielem biura rachunkowego. E-księgowość nie daje nam tylu możliwości. Ponadto w internecie można spotkać się z wieloma niepochlebnymi opiniami na temat e-księgowości. W przypadku stacjonarnej księgowości zawsze możemy sprawdzić w sieci, który podmiot z zakresu tej gałęzi gospodarki cieszy się najlepsza opinią. Z usług biura rachunkowego polecamy zresztą korzystać nie tylko prywatnym przedsiębiorcom. Wiele problemów przy sporych i różnorakich dochodach może nastręczyć samodzielne rozliczenie podatku. W takim przypadku najlepiej wszelkie wątpliwości rozwiązać przy pomocy profesjonalisty pracującego w biurze księgowym, z odpowiednim wykształceniem.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>